12.07.2020 Pazar 09:04
 
 Dedikodu
 Magazin
 Medya
 Haber
 Moda
 Sosyete
 Spor

FERDİ TAYFUR’UN GÖZYAŞLARI!.. ÜNLÜ SANATÇI BİLAL ÖZCAN’IN PROGRAMINDA BABASININ ÖLDÜRÜLMESİNİ ANLATIRKEN GÖZYAŞLARINA BOĞULDU!.. HABERİN AYRINTILARI BİR TIK ÖTEDE!..

SESS
GİZLİ KALSIN
MY CABARET
FUGA
LUCCA
 
 

64 yaşındaki ünlü sanatçı Ferdi Tayfur, Gazeteci Bilal Özcan’ın Kanaltürk ekranlarında yayınlanan ‘Laf Aramızda’ programında göz yaşlarını tutamadı.

 

6 yaşında çocukken, babası 29 yaşında Adana’da bıçaklanarak öldürülen ünlü sanatçı, baba sevgisinin ne olduğunu hiç bilmediğini söyledi. Babası ‘Beyköylü Cumali’nin yiğit bir adam olduğunu, ancak 10 kişiyle kavga ederken kalleşçe böğründen bıçaklandığını anlatan ünlü sanatçı, babasını ölüm döşeğinde göremediği, son kez öpüp koklayamadığı için çok üzüldüğünü, bunun içinde ukte kaldığını söyledi.

 

Bu soruyu cevaplarken ağladı

Bilal Özcan’ın, Sokakta, caddede, herhangi bir yerde çocuğuna sarılan, öpüp koklayan birini gördüğünüz zaman neler hissediyorsunuz?” diye sorması üzerine gözleri dolup ağlayan ünlü sanatçı,İmreniyorum böyle sahneleri görünce, çok hoşuma gidiyor. Bakıyorum babasına sarılmış çocuk, çok güzel bir şey bu. O bakımdan çocukları çok severim. Çocukları korumak lazım. Hayat çok hızlı geçiyor, hiçbirimiz çocuk kalmıyoruz.” Dedikten sonra mendille göz yaşlarını sildi.

 

Ferdi Tayfur'un programdaki ilginç açıklamaları şöyle....

 

“Baba sevgisini bilmiyorum”

Bilal Özcan: Çocukluğunuzu hatırlıyor musunuz, annenizi mi daha çok severdiniz, babanızı mı?

Ferdi Tayfur: Annemi daha çok severdim çünkü hep onunla oldum. Babamla olmadım ki. Babamı öldürdüklerinde ben 6 yaşındaydım. Mezarlığı hatırlıyorum, aradığımızı hatırlıyorum, annemin ağıtlarını hatırlıyorum. Yani baba sevgisini bilmiyorum ben.

 

 “Beni okula göndermeyi unuttular”

Bilal Özcan: Babanız sizi severken “Benim oğlum paşa olacak” diye severdi. Ama siz ne okula gidebildiniz, ne de paşa oldunuz. Ne öğretmeniniz oldu, ne de defteriniz, kitabınız…Yoksulluktan mı okuyamadınız Ferdi Bey?

Ferdi Tayfur: Babamı kaybettiğimizde ben altı yaşındaydım. Annemin gözyaşları hiç dinmedi o dönemde. Dolayısıyla beni okula göndermeyi unuttular. O zamanki şartlarda okula gidemedim. Yedi sekiz yaşlarında şekerciye verdiler beni şekerci çırağı olarak. Kitabımda da yazmıştım bunu. Orada bir hamalın bana Adana plakasından harfleri söylemesi benim alfabem oldu. Hatta o kadar üstüne düştüm ki bu 5 harfin, çok çabuk kavradım. Okula giden çocuklara ders veriyordum bu sefer bizim mahallede. Okula giden çocuklara “Öyle olmaz, böyle olur” diye ders veriyordum. Onlar da beni okula gidiyor sanıyorlardı.

 

 “Babamı ölüm döşeğinde görememek içimde ukdedir”

Bilal Özcan: Babanız sabah evden çıkarken annenize çiğköfte malzemesi alması için 1 lira bırakır ve akşam kıymayı kendisinin getireceğini söyler ama o gün öldürülür ne yazık ki! Babanız kalleşçe mi öldürüldü?

Ferdi Tayfur: 10 kişiye karşı kavga etmiş. O on kişinin içindeki bir canavar, kendini göstersin diye sol böğrüne bıçak saplamış ve bıçak da akciğerini delmiş. Babam vefat etmeden önce 6-7 gün hastanede yattı. Faytonla bir tanışımız geldi ve babamın hastanede olduğunu söyledi. Hep beraber hastaneye gittik ama; beni aşağıda bıraktılar, içeri almadılar. Babamı bana göstermediler. Onu son kez öpüp koklayamamak hala içimde ukde kalmıştır. Keşke gidip ona sarılabilseydim, öpüp koklasaydım. O da beni öpüp koklasaydı. Öldükten sonra da onun yüzü, hayali hep gözlerimde kalsaydı.27.09.2009 17:01:14 


Bu haber toplam 902 kez okundu.
   
 Diğer Haberler
FLAŞ! 5 DİL BİLEN ÜNLÜ HABER SPİKERİ KÜBRA EKEN, KOCA DAYAĞINDAN FELÇ OLDU!..

ADL’NİN MERAKLA BEKLENEN 2014-15 SONBAHAR-KIŞ KOLEKSİYONUNU ÜÇ FARKLI HİKAYESİYLE MODA SEVERLERLE BULUŞUYOR!...

FLAŞ! ASTROLOJİ TUTKUNLARI DİKKAT! YENİ HAFTADA SİZLERİ NELER BEKLİYOR? ÜNLÜ ASTROLOG ŞENAY YANGEL, YENİ HAFTANIN BURÇ YORUMLARINI YAPTI! .

FLAŞ! OCAK AYINDA TÜRKİYE’YE KESİN DÖNÜŞ YAPMAYA HAZIRLANAN GÜZEL OYUNCU MERYEM UZERLİ EVLENDİ!..

FLAŞ! ABD’Lİ YILDIZ KIM KARDASHIAN, BOŞANMADAN NİŞAN HAZIRLIKLARINA BAŞLADI!

FLAŞ! TUĞBA MELİS TÜRK TANITIM YÜZÜ OLDU!

FLAŞ! RIHANNA, YILBAŞI GECESİ BİR SERVET KAZANACAK!

FLAŞ! HAMDİ ALKAN’IN, EŞİ CANAN ALKAN’DAN 2’NCİ KEZ BOŞANMASI, ÜNLÜ KOMEDYENE PAHALIYA PATLADI!

FLAŞ! BİR MARKANIN GECESİNE KATILAN TUBA ÜNSAL, GECEDE NASIL BİR SÜRPRİZE İMZA ATTI? AYRINTILAR İÇİN TIKLAYIN..

FLAŞ!.. MÜZİK DÜNYASININ ''ACI'' KAYBI AYRINTILAR İÇİN TIKLAYIN..

FLAŞ! ÜNLÜ OYUNCULAR EMRE KARAYEL VE RIZA KOCAOĞLU AYNI GECE İKİ KEZ YAKALANDI!.. AYRINTILAR İÇİN TIKLAYIN…

FLAŞ!.. KAYA ÇİLİNGİROĞLU KİMİN İÇİN ‘'ONUN ÜZERİNDEN PRİM YAPACAKLAR’' DEDİ? AYRINTILAR İÇİN TIKLAYIN…

FLAŞ! DÜNYACA ÜNLÜ MANKEN JOANNA KRUPA'DAN ‘‘İLGİNÇ’’ SORU: ‘‘TARKAN VE KIVANÇ YAKIŞIKLI MI?’’ AYRINTILAR İÇİN TIKLAYIN...

SERTAB ERENER 46 YAŞINDA!.. ERENER, YENİ YAŞINI NEREDE KUTLAYACAK?

SİNEMA KOBAL-ARDA TURAN İLİŞKİSİNDE SOĞUK RÜZGARLAR MI ESİYOR?

OYUNCU MEMET ALİ ALABORA, BABASI MUSTAFA ALABORA İLE BİRLİKTE ŞİLE’DE KÖFTECİ AÇTI!.. TIKLAYIN!..

DOĞA RUTKAY “HASTANELİK” OLDU!... ATEŞİ YÜKSELEN RUTKAY’A “SERUM” TAKVİYESİ YAPILDI!...

ADNAN BEY'İN MAKAM ARACI SATILIĞA ÇIKTI!.. TIKLAYIN!..

BÜLENT BERGÜZAR’LA AYNI ROLDE OYNAYIP BORCUNU ÖDEYECEK! NASILMI? HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYIN!..

“SÜRPRİZ YAKINLAŞMA”!.. EZEL DİZİSİYLE ÜNLENEN İSMAİL FİLİZ İLE OYUNCU HATİCE ŞENDİL, “AŞK” MI YAŞIYOR? TIKLAYIN!...

 
E-Posta
irtibat@magazinmerkezi.com

Telefon
0 212 283 54 54

   İletişim
   
Copyright 2007 Magazin Merkezi